Loading...

Zioła na parapecie

W przypadku roślin jednorocznych, już pod koniec lata można dokonać ich wysiewu do niewielkich doniczek. Następnie trzeba znaleźć miejsce na parapecie okiennym i tam, pielęgnując, obserwować ich wzrost.

W ten sposób wykiełkowane roślinki już na wiosnę można przesadzić bezpośrednio do gruntu i dalej dbać o ich rozrost. Jednakże, po pierwsze, nie każdy z nas jest właścicielem kawałka gruntu a po drugie, chcemy cieszyć się zarówno ładnym wyglądem jak i swobodnym do nich dostępem przez cały rok.

Dlatego też część z wyhodowanych roślin można pozostawić w miejscu, gdzie pierwotnie zostały umieszczone, czyli na parapecie, z którego łatwo będziemy mogli uszczknąć ich kilka listków. W marketach, w ogólnej sprzedaży, dostępne są sadzonki ziół doniczkowych, takich jak bazylia, tymianek, pietruszka czy też oregano.

Jednakże często są to rośliny sztucznie pobudzone do wzrostu a zatem bardzo słabe, które w krótkim czasie po przeniesieniu do naszych domów usychają, dlatego wymagają szczególnej uwagi w celu osiągnięcia pełnej aklimatyzacji do naszych domowych warunków.