Loading...

Zioła i to, co nam dają

Zioła będące roślinami o bardzo szerokim składzie chemicznym, potrafią bezpośrednio wpływać na procesy metaboliczne zachodzące w organizmie człowieka. Potrafią dostarczyć wielu wartościowych składników, pozwalając także na uzyskanie mieszanek zielarskich o bardzo szerokich i rozbudowanych właściwościach.

Niektóre gatunki ziół posiadają zdolności lecznicze, niektóre walory tylko smakowe a jeszcze inne, o czym należy także pamiętać, substancje trujące. To od naszych potrzeb przede wszystkim oraz wiedzy zależy, z których z nich będziemy korzystać i które na stałe zagoszczą w naszych domach.

Należy pamiętać, iż za zioła uważa się rośliny zielne jedno lub dwuletnie, ale nie tylko. W tej grupie znajdują się także i warzywa, krzewy, drzewa oraz byliny.

Ciekawostką jest fakt, iż niektóre grzyby zaliczane są także do grupy ziół. Ze względu na ich wykorzystanie zioła znajdują swoje zastosowanie nie tylko w kuchni oraz w ziołolecznictwie, ale także dzięki wykorzystaniu zawartych w nich olejków, w aromaterapii, a także perfumerii.

http://www.cdv.pl/psychologia-reklamy.html