Zabezpieczenie gleby przed wzrostem chwastów

Jeżeli zależy nam na pięknym ogrodzie, w którym wzrastanie chwastów będzie ograniczone do minimum, konieczne jest zadbanie o to już na etapie budowy domu. To czas, kiedy nie myślimy jeszcze o zakładaniu ogródka, ale z pewnością w głowie jest już jakiś pomysł. Miejsce, na którym za jakiś czas ma wzrastać trawa warto już przygotować, bowiem zasianie trawy bezpośrednio spowoduje rozrastanie się chwastów.

Aby tego uniknąć warto poświęcić jeden dzień między malowaniem ścian, czy składaniem mebli. Korzystnie jest w pierwszej kolejności rozsypanie odpowiedniej gleby, która i tak posiada nasiona, z których za chwile wykiełkują chwasty. Jednak, gdy ją spulchnimy wszelkie pędy będzie można łatwo usunąć ręcznie.

Następnie warto jest zakryć cały teren czarną folią, która nie przepuszcza światła. Dzięki temu ewentualne chwasty nie będą miały warunków do wzrastania. Niemniej jednak nigdy nie ma gwarancji, że po zasianiu trawnika, czy zasadzeniu kwiatów i krzewów chwasty nie wzrosną, ale z pewnością będą to przyrosty bardzo ograniczone.

www.kronen-klasmann.pl www.festiwalnastroje.pl