Popularny staje się outsourcing usług sekretarskich

Czasami, zwłaszcza w przypadku jednoosobowych firm, jest tak, że problem jest z wykonywaniem wszystkich czynności na czas. Z jednej strony nie chcemy zatrudniać dodatkowych pracowników, zwłaszcza jeśli wiemy, że nie będziemy w stanie zapewnić im odpowiedniej ilości pracy, a za siedzenie nie chcemy im płacić. Z drugiej strony może się okazać, że czasami będziemy mieli problem z wykonywaniem wszystkich zadań, bo będzie nam na to brakowało czasu. Dlatego właśnie warto się zastanowić, czy nie skorzystać z możliwości, jakie daje nam outsourcing.

Na czym to polega?

Jeśli chcielibyśmy mieć kogoś, kto przyjdzie raz czy dwa razy w tygodniu, poukłada dokumenty, przygotuje niezbędne pisma, to warto się zastanowić nad tym, czy nie wykorzystać outsourcingu usług sekretarskich.

Wówczas taka osoba będzie przychodziła tylko w określone dni, na określoną ilość godzin, a my będziemy jej płacić za faktycznie wykonywaną pracę. Będzie to ktoś, kto tak naprawdę będzie zatrudniony w innej firmie, a my po prostu będziemy korzystać z usług takiej osoby. To jest wygodne rozwiązanie, bo nie musimy dla niej przygotowywać stanowiska pracy i nie musimy się martwić, czy będziemy mieli dla niej tyle zadań, aby przez cały miesiąc miała u nas co robić.

Czasami praca zdalna

Może się okazać, że taka osoba będzie miała odbierać telefony do naszej firmy i odpowiadać na maile. Wówczas taki outsourcing usług sekretarskich może się odbywać zdalnie, co będzie dodatkowym ułatwieniem i obniżeniem kosztów, jakie musielibyśmy zapłacić, gdybyśmy zdecydowali się na zatrudnienie takiej sekretarki na stałe.

Tego typu rozwiązanie jest świetne w małych firmach, gdzie tych telefonów jest niewiele, a dodatkowo jeszcze jak to jest jednoosobowa firma, to zazwyczaj nawet nie ma biura, w którym można byłoby przesiadywać. Dlatego też, warto sprawdzić, jak to wszystko działa i czy faktycznie opłaca się korzystać z takich rozwiązań. Coraz więcej osób przekonuje się do tego, że taki outsourcing usług może być naprawdę ciekawym rozwiązaniem. Zwłaszcza, że będziemy mieli wszystko wykonane tak jak chcieliśmy, a jednocześnie będziemy mieli pewność, że nie będziemy za to płacić aż tyle, ile normalnie płacilibyśmy normalnie zatrudnionej sekretarce. To jest dobra propozycja dla obydwóch stron, bo my oszczędzamy sporo pieniędzy, a jednocześnie zatrudniona tak osoba wie, że będzie miała faktycznie coś do wykonania i że nie będzie przez kilka godzin siedziała zastanawiając się nad tym, co zrobić, aby ten czas leciał trochę szybciej, bo skończą jej się powierzone przez nas zadania.

www.bisnode.pl/firma/?id=160343&nazwa=BALTRADE_R_CZESNOWSKI_B_CZESNOWSKA_SPÓŁKA_JAWNA doradztwo podatkowe doradca podatkowy optymalizacja podatkowa www.aquatv.pl