Podatek od gier

Podatek od gier pobierany jest obligatoryjnie od wszystkich osób, które prowadzą różnego rodzaju działalność polegającą na grach hazardowych. Jakie gry objęte są podatkiem? Loterie, gry liczbowe, wideoloterie, gry pieniężne i fantowe, gry na automatach.

W zależności od tego, jakiej gry dotyczą podatki różna jest ich wysokość. W przypadku loterii fantowych i gier bingo wysokość podatku wynosi 10%, loterii pieniężnej 15%, gier liczbowych 20%, gry audio tekstowe 25%, gry na automatach 50%, rozgrywki sportowe – na przykład zakłady bukmacherskie 2,5%.

Każdy podmiot, który zobowiązany jest do płacenia podatku musi uiszczać opłaty regularnie, co miesiąc do izby celnej. Prawo do regulowane jest z ustawą z dnia 19 listopada 2009 roku, artykuł 71.

Zdarza się, że podczas organizowania gier gracze nie są informowani dokładnie, o jaką kwotę grają, ponieważ podają kwotę, od której należy odjąć należny podatek. Podczas wygranej zostaje on pobrany automatycznie, jeśli jest to wygrana w postaci przedmiotu wówczas wygrany powinien uiścić opłatę w formie pieniężnej.

https://finansujemy.to/jak-zalozyc-biuro-ksiegowe-i-uzyskac-na-nie-srodki/ nawigacja.mapy-navi.com.pl www.kukania.com.pl