Loading...

Pielęgnacja ziół

Pomimo, iż większość ziół rośnie w sposób bezproblemowy, zarówno na plantacjach jak i w naszych domowych lub przydomowych ogródkach, to jednak ich uprawa wymaga naszego niewielkiego zaangażowania. Ważna jest tutaj nie tylko ilość zebranego surowca, ale także ładny i estetyczny wygląd miejsca, w którym są one hodowane.

Nieładnie wyglądają rośliny już przerośnięte, zbytnio wybujałe w swej wielkości. Jednakże na pewno bardziej będą cieszyły właściciela aniżeli te o nikłym i bardzo słabym wzroście.

Należy pamiętać, że każda zadbana roślina będzie piękną, tak więc należy poświęcić jej troszkę naszego czasu. Jakie działania są wymagane, aby ogródek ziołowy cieszył nasze oko? Tak naprawdę odpowiedź jest bardzo prosta.

Ze względu na fakt, iż większość ziół to rośliny mało wymagające, potrzebne jest im oczywiście systematyczne podlewanie, którego częstotliwość zależy od osobniczych upodobań danego gatunku, oraz usuwanie zbędnych chwastów. Przycinanie oraz okrywanie na zimę to działania dodatkowe wspomagające rozwój naszych upraw.

I tak naprawdę to już wystarczy.

Nasiona konopi