Księgowość tradycyjna vs księgowość internetowa

Księgowość to jeden z najważniejszych obszarów, którym zajmują się firmy. Czasem jest spełniana przez osoby o takim profilu zawodowym, czyli księgowych, a czasem prowadzona przez przedsiębiorców. Istnieją dwa rodzaje księgowości, które są równie popularne:

  • Pierwszym rodzajem jest księgowość tradycyjna, w skrócie jest to wypełnianie potrzebnych dokumentacji ręcznie i odsyłanie ich do ostatecznych organów, jakimi są określone urzędy. W jej zakresie znajduje się: księga przychodów i rozchodów, wypełnianie KPiR, czy sporządzanie deklaracji podatkowych.

    Jest to bardzo znana metoda, używana od pokoleń, cieszy się dużym zainteresowaniem, a z takiego wyjścia korzysta jeszcze bardzo wiele firm. Nie mniej jednak trzeba zaznaczyć, że księgowość tradycyjna może prowadzić do popełnienia błędów, jest bardziej czasochłonna, wymaga szczególnej uwagi;

  • Drugi rodzaj księgowości to księgowość internetowa. W ostatnich czasach dość mocno zyskała na popularności ze względu na szereg możliwości i zastosowań. Przede wszystkim jest to rozwiązanie bezpieczne, funkcjonalne i wygodne.

    Wszystko dlatego, że odbywa się przy użyciu komputera i internetu. Istnieją specjalne programy, które w łatwy sposób umożliwiają wprowadzanie odpowiednich danych, a później generowanie dokumentów. Co ważne – największa funkcjonalność to możliwość wprowadzania stałych zmian i poprawek oraz bardzo poprawne działanie systemu. Ciężko jest popełnić błąd przy użyciu księgowości internetowej.

    Jest dużym ułatwieniem dla osób, które nie mają czasu prowadzić jej w sposób tradycyjny.

Jeśli można wybrać rodzaj księgowości, z pewnością warto zdecydować się na drugą opcję. Pozwala ona zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Wprowadza odpowiednią systematyzację i organizację pracy, a ponad to – jest bezpieczna i wygodna.

www.preparaty.com.pl