Charakterystyka nasion marihuany

Kiedy słyszymy o nasionach marihuany, to z pewnością od razu na myśl przychodzą nam nielegalne działania, mające na celu wyhodowanie marihuany, która później służy do palenia i jest środkiem nielegalnym. Na szczęście jak się okazuje, mamy do czynienia z dwoma rodzajami konopi, a to oznacza, że nie wszystkich musimy się obawiać, jeśli nie chcemy łamać prawa. Co więcej, jeden z tych rodzajów możemy spokojnie kupić w sklepie i wprowadzić do swojej diety, a to ze względu na jego niesamowite właściwości i kwasy omega, które w sobie posiada.

Dlatego też warto się przyjrzeć bliżej, jakie nasiona konopi są nam proponowane i czego możemy się tutaj spodziewać.

Konopie siewne a marihuana

Przede wszystkim warto wiedzieć, że jeśli udamy się do sklepu po nasiona konopi, to nie są Nasiona marihuany, które wykorzystywane są do jej hodowli, a to oznacza, że możemy je posiadać całkowicie legalnie i bez najmniejszych obaw. To dlatego, że wyróżniamy dwa rodzaje konopi: siewne, które mogą być uprawiane w krajach Unii Europejskiej i indyjskie, które są właśnie marihuaną.

Te drugie są nielegalne, jednak te pierwsze wykorzystywane są w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym.

Dlaczego warto je stosować?

Zastanawiamy się, co takiego mogą nam dać nasiona konopi siewnych, że powinniśmy je stosować? Przede wszystkim zawierają one idealnie dobrany stosunek kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-3. Są to kwasy, których organizm ludzki nie potrafi samodzielnie wytworzyć, a to oznacza, że powinniśmy zadbać, aby były dostarczane wraz z pożywieniem.

Dzięki tak dobranej ilości tych kwasów względem siebie, możemy zmniejszyć ryzyko: zawału serca, powstawania zakrzepów, problemów z rytmem serca, zbyt dużym cholesterolem czy ciśnieniem krwi. Dodatkowo warto przyjmować takie nasiona konopi siewnych jeśli mamy problemy z zapaleniem stawów czy wyglądem skóry. Do tego jeszcze poprawiają działanie umysłu i zmniejszają stany zapalne układu pokarmowego.

To wszystko sprawia, że takie nasiona mają bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie, tym bardziej, że posiadają też wiele witamin i składników mineralnych. Dlaczego więc z nich nie skorzystać, jeśli bez wysiłku, w krótkim czasie mogą pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie naszego organizmu? Warto popatrzeć w sklepach za nasionami konopi siewnych, bo ich dodanie do codziennej diety może przyczynić się do poprawy naszego zdrowia i samopoczucia. Czasami niewiele potrzeba, aby zapewnić organizmowi wszystko to, co jest mu niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.